کارشناسی منابع انسانی چیست؟

بزرگ‌ترین سرمایه‌ی هر سازمان برای رشد و ارتقا، آدم‌هایی هستند که به عنوان نیروی کار در بخش‌های مختلف سازمان مشغول به کارند. خیلی سال پیش اینطور تصور می‌شد که بخش منابع انسانی قسمتی از سازمان است که به کارهای اداری و دفتری مشغوله، اسناد رو بایگانی می‌کنه و حکم استخدام و استعفای افراد رو بهشون میده. امروز اما می‌دونیم که با جذب و حفظ افراد مستعد و با انگیزه است که یک سازمان می‌تونه از رقیب‌هاش پیشی بگیره و توی بازار موفق عمل کنه. مدیریت منابع انسانی توی این ساختار یعنی تمام راهکارها و رویکردهایی که کمک می‌کنه یک سازمان ارزش‌های متمایز و فرهنگ ویژه‌ای داشته باشه، افراد شایسته‌ای رو به طریقه‌ی صحیح استخدام کنه، برای کسانی که استخدام می‌کنه مسیر شغلی متناسب طراحی بکنه، عملکردشون رو ارزیابی کنه و به طور کلی در سازمان تاثیری بگذاره که افراد بیشتری تمایل داشته باشن اونجا کار کنن. در دوره‌‌های منابع انسانی رهنما کالج با استراتژی‌های منابع انسانی آشنا میشیم، ابزارهای این رشته رو یاد می‌گیریم و در کارگاه‌های عملیاتی آموخته‌هامون رو در پروژه‌ها و مثال‌های واقعی به اجرا و آزمون می‌گذاریم.

کارشناسی و مدیریت منابع انسانی مناسب شماست اگر
 • به ساختار سازمان‌ها و نحوه‌ی کار کردن آن‌ها علاقمندید.
 • به طراحی مسیرهای پیشرفت شغلی علاقه دارید.
 • به تفکرات انسان‌گرایانه تمایل دارید.
 • نیروی انسانی را فراتر از ماشین‌ها و فرمول‌ها می‌دانید.
 • توانایی اندازه‌گیری، تحلیل و تفسیر دارید.
 • به تاثیرگذاری افراد در موفقیت سازمان‌ باور دارید.
رشته منابع انسانی در رهنما کالج
 • رویکرد داده‌محور در مدیریت منابع انسانی
 • پیاده‌سازی آموخته‌ها روی پروژه‌های عملیاتی
 • یادگیری رویکرد حل مساله
 • آموزش مفاهیم اساسی و کاربردی
 • منتورشیپ و انجام تمرین‌
 • مرور مطالعات موردی واقعی
دوره‌های منابع انسانی در سطوح مختلفی متناسب با نیاز شما برگزار می‌شوند:
بوت‌کمپ

اگر به یک حوزه شغلی علاقمندید و با سرچ و شرکت در کلاس‌های مختلف، مطالعه کتاب و مقاله، و دیدن ویدیوهای آموزشی و... با دانش و اصول آن آشنا شده‌اید، اما اعتماد به نفس کار عملی را ندارید، بوت‎کمپ برای شما طراحی شده است. بوت‌کمپ‌ها به افرادی کمک می‎کنند که دانش خوبی دارند، اما هنوز فکر می‎‌کنند کار عملی را نیاموخته‌اند و شانسی برای استخدام در سازمان‌ها ندارند. در این دوره‌ها، در یک بازه زمانی فشرده (معمولا یکی دو ماهه) شما به کمک تیم و منتور خودتان روی صفر تا صدِ «یک پروژه واقعی» کار می‌کنید و با پیچ و خم دنیای واقعیِ آن شغل و حرفه آشنا می‌شوید. در کنار این، به شما کمک می‌کنیم مهارت‌های نرمی که در فضای شغلی واقعی نیاز دارید را هم یاد بگیرید و تمرین کنید. در نهایت برای استخدام هم، همراه شماییم. دقت کنید که این دوره‌ها هم به صورت آنلاین اما زنده برگزار می‌شوند و معمولا کلاس تئوری ندارند. ما به مهارتجوها پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری مباحث تئوری، دوره‌های مقدماتی و پیشرفته آن موضوع را بگذرانند یا از منابع دیگری که دوست دارند استفاده کنند و در طول دوره، تمام تمرکز خود را روی کار عملی بگذارند.

دوره مقدماتی

قبل از این‌که شما یک تصمیم جدی برای ورود به یک حرفه جدید بگیرید، یا مطمئن شوید دانش یک حوزه چقدر برایتان مفید خواهد بود، لازم است که تا حدی فضای آن را تجربه کنید، مفاهیمش را بشناسید و با عمق متوسط با موضوعات مختلفِ آن کار کنید. آن وقت خیلی راحت‌تر، راه خودش را به شما نشان می‌دهد. دوره‌های مقدماتی رهنما کالج طراحی شدند تا بتوانید با مفاهیم و مهارت‌های شغل‌ها و رشته‌های مختلف تا حدی آشنا بشوید. این دوره‌ها «پروژه‌محور» هستند، یعنی در آن‎ها شما چیزهایی که آموزش می‌بینید را روی یک پروژه اجرا می‌کنید، می‌توانید سوالاتتان راجع به مباحث را به صورت کامنت زیر کلاس‌ها بپرسید و اگر پروژه را به خوبی انجام بدهید، گواهینامه هم بگیرید. دوره‌های مقدماتی به صورت آنلاین برگزار می‎شوند، برای همین معمولا در تمام طول سال در دسترس هستند. بعد از گذراندن آن‎ها، یا شما دانش عمومی مورد نیازتان را به دست آورده‎ید، یا تشنه‌ی ادامه‌ی مسیر آن حرفه شده‌اید. که در صورت میل به ادامه، می‎توانید با شرکت در دوره پیشرفته و بعد بوت‌کمپ، وارد بازار کار مرتبط با آن حوزه شوید.

دوره‌های موجود
دوره تیونینگ
Human Resource Management

اگه به فرآیندهای منابع انسانی و شیوه‌ی کار کردن سازمان‌ها علاقه داری و کنجکاوی یاد بگیری چطور آدم‌های یک سازمان با انگیزه و تلاش مضاعف باعث پیشرفت شرکت‌شون میشن این دوره می‌تونه تکمیل‌کننده‌ی دانش و تجربه‌ی شما باشه تا با انجام تمرین‌های عملی تجربه‌ی یک چرخه‌ی کامل از فرآیندهای مدیریت منابع انسانی رو به دست بیارید.‌

 • پیشرفته
 • تمرین‌محور
 • ۱۰ هفته
 • گزینش
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام

تهران، خیابان بهشتی (عباس آباد)، بین میرعماد و سرافراز، پلاک 340، طبقه منفی یک، رهنماکالج

25 777 910 021 (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری)

support[at]rahnemacollege.com

logo-samandehi