سوالات متداول از رهنما کالج

رهنما کالج دوره‌هاش رو با رشته‌های برنامه‌نویسی شروع کرد، بعد به ترتیب دوره طراحی UI/UX، دیجیتال مارکتینگ و ماشین لرنینگ (هوش مصنوعی) و مدیریت منابع انسانی رو اضافه کرد. اما قصد داریم وارد رشته‌های جدید و پر کاربردی که این روزا خیلی پرطرفدارن و جای خالی آموزش تو اون‌ها احساس میشه رو هم برگزار کنیم و در حال برنامه‌ریزی برای طراحی این دوره‌ها هستیم. مثل: مدیریت محصول، توسعه کسب‌وکار، تحلیل داده و ... .

تفاوت دوره‌های حضوری و آنلاین چیه؟

رهنما کالج با برگزاری دوره‌های حضوری کارآموزی، کارش رو شروع کرد اما همیشه کلی بازخورد داشتیم از محدودیت ظرفیت و اینکه چرا رهنما کالج فقط توی تهران و یکبار در سال برگزار میشه یا اینکه چرا رهنما کالج فقط دوره‌های پیشرفته برگزار میکنه؟ همیشه با این مساله روبه‌رو بودیم که چه‌طور محدودیت‌ها رو کنار بذاریم و خدمات‌مون رو به افراد مشتاق بیشتری برسونیم. حالا دوره‌های رهنما کالج آنلاین برگزار میشه تا افراد از هر جای دنیا، هر زمان از روز و هفته که براشون مقدوره بتونن تو این دوره‌ها شرکت کنند. همینطور دوره‌های آنلاین رو توی دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌کنیم که متناسب با نیاز کاربرها باشه. دوره‌های آنلاین هم پروژه‌محور است و سعی کردیم آموزششون عملی باشه. در حال حاضر هم دوره‌ها فقط به صورت آنلاین برگزار میشه.

دوره‌های مارشال برای اوناییه که تازه اول مسیر هستن و میخوان یادگیری‌شون رو شروع کنند و تصمیم دارن برای دوره‌های پیشرفته آماده بشن. دوره‌های مارشال زمان منعطفی دارند و هر زمان از سال می‌تونید برای شرکت توی اون‌ها اقدام کنید و از طرفی برای ورود هم نیازی به مصاحبه و پذیرش ندارید، اما دوره‌های تیونینگ به خاطر پشتیبانی و همچنین سطح محتوا، ظرفیت محدودی داره و فرآیند گزینش داره. دوره‌های تیونینگ در زمان‌های مشخصی از سال برگزار میشه و برای ورود بهشون نیازه فرم پذیرش پر کنید، چالشی که تعریف میشه رو انجام بدید و توی مصاحبه شرکت کنید. همینطور برای گذراندن دوره‌های تیونینگ زمان بیشتر و متمرکز تری رو باید اختصاص بدید و تمرین‌ها و پروژه‌تون رو در تاریخ‌های اعلام شده انجام بدید و ارسال کنید.

برای شرکت در دوره‌های رهنما کالج نیازی نیست رشته دانشگاهی خاصی رو خونده باشید، البته شاید دانش بعضی رشته‌ها بتونه بهتون کمک کنه اما الزامی به داشتن مدرک خاصی وجود نداره. کافیه راجع به رشته‌هایی که رهنما کالج برگزار میکنه تحقیق و مطالعه کنید و اگر به این حوزه‌ها علاقمندید توی دور مارشال اون حوزه شرکت کنید. بعد از گذروندن اون دوره می‌تونید نتیجه بگیرید که دوست دارید این رشته رو ادامه بدید یا نه.

توی انتخاب مسیر حرفه‌ای فاکتور‌های زیادی تاثیرگذاره؛ مثلا علاقمندی‌های شما، اینکه شما چه نقاط قوتی دارید، در کارتون دنبال چه ارزش‌هایی هستید، از شغلتون چه انتظاری دارید و ... . اول از همه بهتون پیشنهاد می‌کنیم حسابی وقت بذارید تا خودتون و اهدافی رو که توی زندگی کاری دارید بهتر بشناسید. توی این حوزه هم خیلی مطالب مفیدی از جمله کتاب، دوره و ... وجود داره که می‌تونه راهنمایی‌تون کنه. حتما در این زمینه مطالعه داشته باشید بعد از اون هم راجع به هر کدوم از شغل‌هایی که حدس میزنید بهش علاقمندید کمی تحقیق و مطالعه کنید. بعد از این که شغلی رو که حدس می‌زنید بهش علاقمندید پیدا کردید بیایید تا ما کمکتون کنیم و مسیر یادگیری اون رشته رو نشون‌تون بدیم.

بله. هیچ محدودیتی وجود نداره، دوره‌های مارشال و تیونینگ مکمل هم طراحی شدند و مسیر آموزش خوبی که ما به کاربرها پیشنهاد میدیم اینه که ابتدا دور مارشال رو بگذرونن و همه تمرین‌هاش رو انجام بدن و اگر علاقمند به ادامه مسیر بودن برای دوره‌های تیونینگ اقدام کنند.

هیچ محدودیت سنی‌ برای شرکت در این دوره‌ها وجود نداره، در هر سنی که هستید اگر شرایط عمومی شرکت در دوره رو دارید میتونید توی این دوره‌ها شرکت کنید.

پیشنیاز هر دوره رو توی صفحه مربوط به همون دوره توضیح دادیم که حتما لازمه قبل از اقدام به ثبت‌نام اون رو مطالعه کنید. ولی به صورت کلی بدونید که دوره‌های مارشال پیشنیاز دانشی ندارند و تنها اشتیاق به یادگیری لازمه اما دوره‌های تیونینگ کاملا پیشنیاز داره.

یکی از تفاوت‌های مثبت دوره‌های آنلاین همینه که شما هر زمان از روز و هفته و تو هر شرایطی میتونید توی دوره مورد نظرتون شرکت کنید، پس شاغل بودن هم مانعی برای شرکت در دوره‌ها نیست (به شرطی که بتونید زمان مورد نیازی که برای دوره اعلام شده رو صرف آموزش کنید و برای یادگرفتن متمرکز و با انگیزه باشید.)

بله. هیچ محدودیت جغرافیایی برای شرکت در دوره‌ها وجود نداره.

ما خیلی سعی کردیم تمام توضیحات لازم برای اینکه بتونید تصمیم درستی برای خرید بگیرید رو اعلام کنیم و از شرکت‌کننده‌ها می‌خواهیم حتما قبل از خرید، از اینکه می‌خوان این دوره رو بگذرونن اطمینان حاصل کنند چرا که بعد از خرید متاسفانه امکان استرداد وجه وجود نداره. اما اگر توی خریدتون شک داشتید حتما قبل از اقدام با ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌تون کنیم.

دوره‌های آنلاین مارشال به صورت ویدیویی و ضبط شده است. دوره‌های تیونینگ اما به صورت لایو یا ضبط شده یا ترکیبی از هر دو برگزار میشه. لایو یا ضبط شده بودن هر دوره رو در توضیحات اون دوره می‌تونید ببینید یا تماس بگیرید و از ما بپرسید.

توی دوره‌های مقدماتی خیر اما در دوره‌های پیشرفته در بعضی از کلاس‌ها و وبینارهای لایو این امکان وجود خواهد داشت.

به دلیل چالش‌هایی که در هماهنگی زمانی با هم‌تیمی‌ها وجود داره، ما پروژه‌ها رو طوری تعریف می‌کنیم که امکان اجراش به صورت فردی هم وجود داشته باشه اما اگر مایل باشید می‌تونید تشکیل تیم بدید و پروژه رو گروهی هم انجام بدید.

دقت کنید هر دوره تعداد ساعت ویدیوی ضبط شده یا تعداد ساعت کلاس مشخصی داره اما گذراندن کامل دوره که شامل مطالعه منابع متنی، اجرای پروژه و ... است و نیاز به صرف زمان بیشتری داره که این ساعت‌ها هم توضیحات هر دوره اعلام شده. ساعت برگزاری کلاس‌ها یا وبینارهای لایو را در هر دوره اعلام می‌کنیم اما دوره‌های ضبط شده از لحاظ زمانی منعطف هستند و شما هر زمان از شبانه روز می‌تونید در اون شرکت کنید.

بازه‌ی زمانی دسترسی به محتوای هر دوره رو توی توضیحات هر دوره اعلام کردیم. حتما قبل از خرید به مدت زمان دسترسی دوره دقت کنید.

هم می‌تونید از طریق وبسایت عضو خبرنامه بشید تا زمان دوره‌های جدید رو بهتون اعلام کنیم، هم میتونید ما رو در اینستاگرام، لینکدین یا تلگرام رهنما کالج دنبال کنید. ببینید که خودتون کجا رو بیشتر چک می‌کنید.

دورهای مارشال که همیشه در طول سال قابل دسترسه، مگر اینکه به دلیل آپدیت محتوا ثبت‌نامش رو موقتا قطع کنیم. اما در مورد دوره‌های تیونینگ که زمان‌دار هستن، بله تکرار میشه. سعی میکنیم هر دوره حداقل دو بار در سال تکرار بشه.

در صورت تمایل به همکاری با رهنما کالج رزومه خودتون، موضوع پیشنهادی و طرح درس‌تون رو برای ما به آدرس cv@rahnemacollege.com ایمیل کنید. خوشحال میشیم بتونیم از دانش‌تون کمک بگیریم.

باشگاه رهنما کالج یه جمع از فارغ‌التحصیلان رهنما کالجه، افرادی که دوره‌های پیشرفته (تیونینگ) یا کارآموزی رهنما کالج رو با موفقیت بگذرونن و مورد تایید رهنما کالج قرار بگیرن می‌تونن وارد باشگاه رهنما کالج بشن. تو باشگاه قراره مسیر یادگیری رو در کنار افراد حرفه‌ای این حوزه ادامه بدید، توی باشگاه کارگاه‌ها و دورهمی‌های آموزشی داریم، برای مسیر شغلی و استخدام کمکتون میکنیم و همینطور می‌تونید با باقی اعضا در ارتباط باشید.

اگر دوره‌های پیشرفته رو با موفقیت بگذرونید می‌تونید رزومه‌تون رو برای ما ارسال کنید و همینطور عضو باشگاه می‌شید تا ما موقعیت‌های شغلی رو بهتون اعلام کنیم و هر کدوم از موقعیت‌ها رو که به نظرتون براتون مناسبه به ما اعلام میکنید تا معرفی‌تون کنیم برای مصاحبه.

اول از همه باید بگیم یادگیری خیلی مهمتر از گواهینامه است و پیشنهاد می‌کنیم رویکرد شما هم همین باشه، اما اگر دوره رو با موفقیت بگذرونید و تمرین‌ها و پروژه‌هایی رو که توی هر دوره اعلام کردیم انجام بدید و برای ما بفرستید و مورد تایید قرار بگیره گواهی گذارندن اون دوره بهتون داده میشه. گواهینامه‌ها انگلیسی هستن و از سمت خود مجموعه رهنما کالج صادر میشه.

رهنما کالج یه پروژه مسئولیت اجتماعی تو دل شرکت رهنما بود که هدفش از روز اول توانمندسازی افرادی بوده که دانش خوبی دارن اما تجربه و مهارت کافی برای ورود به بازار کار ندارن یا می‌خوان حرفه‌ای‌تر کار کنن. این مهارت‌آموزی در قالب آموزش و تجربه‌ی اجرا کردن پروژه محقق می‌شد. تمام هزینه های این 12 دوره برگزار شده رو شرکت رهنما پرداخت کرده و هزینه‌ای از کارآموزن در این مدت دریافت نشده؛ با توجه به بازخورد مثبت شرکت‌کنندگان این 12 دوره و موفقیت صد‌در‌صدی اون‌ها و درخواست‌های زیادی که از متقاضیان برای شرکت در این دوره‌ها داشتیم تصمیم گرفتیم این پروژه بتونه روی پاهای خودش بایسته و به افراد بیشتری کمک کنه تا بتونن حرفه‌ای کار کنن. هزینه‌ای که بابت دوره‌ها پرداخت می‌کنید صرف خدمات ارایه شده رهنما کالج، طراحی دوره‌های جدید و رشد محتواهای آموزشی خواهد شد.

تلاش ما اینه که تا حد امکان و در توانمون بتونیم همراه‌تون باشیم. اگر چالش یا مشکل خاصی داشتید با ما در تماس باشید.

تلاش ما اینه که تا حد امکان و در توانمون بتونیم همراه‌تون باشیم. اگر چالش یا مشکل خاصی داشتید با ما در تماس باشید.

رهنما کالج از اسفند 98 با شدید شدن ویروس کرونا تصمیم گرفت دوره‌ها رو به صورت آنلاین برگزار کنه و همه تیم رهنما کالج هم از همون زمان دورکار شدن، برای همین فعلا امکان بازدید حضوری از مجموعه وجود نداره.

از پاییز 95 تا زمستان 98 رهنما کالج 12 دوره کارآموزی کاملا رایگان رو در چهار حوزه برنامه‌نویسی، طراحی UI/UX، دیجیتال مارکتینگ و ماشین لرنینگ به صورت حضوری برگزار کرده. فعلا به خاطر پیچیدگی‌های به وجود اومده تمرکز رهنما کالج روی دوره‌های آنلاینه و به محض مشخص شدن تصمیم برای ادامه برگزاری دوره‌های حضوری اون‌ها رو هم اطلاع‌رسانی می‌کنیم.


تهران، خیابان بهشتی (عباس آباد)، بین میرعماد و سرافراز، پلاک 340، طبقه منفی یک، رهنماکالج

25 777 910 021 (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری)

support[at]rahnemacollege.com

logo-samandehi