بوت‌کمپ SEO

بوت‌کمپ SEO
program-image
ظرفیت محدود
program-image
ارزیابی و گزینش
program-image
تمرین و پروژه عملی
program-image
گواهینامه پایان دوره
program-image
۵ هفته، نیمه‌حضوری
معرفی
سرفصل‌ها
تیم آموزشی
فرآیند
باید بدانید

درباره بوت‌کمپ سئو

بخشی از محتوای دوره به صورت محتوای ویدیویی و متنی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در طول هفته مطالعه کنید و با کمک آن به حل تمرین‌ها بپردازید. سپس یک روز در هفته کنار هم در رهنما کالج جمع‌ می‌شویم تا با کمک منتورها و به صورت تیمی بر روی پروژهای عملی کار کنیم. علاوه بر پروژه و کار تیمی، معمولا هر هفته یک یا چند کارگاه‌ حضوری هم برگزار می‌شود. این دوره کاملا پروژه‌محور است؛ به این معنا که از ابتدای بوت‌کمپ بر روی یک پروژه عملی کار می‌کنید و مباحثی که میاموزید را به صورت عملی پیاده‌سازی می‌کنید. شما بعد از گذراندن این بوت‌کمپ می‌توانید به عنوان Junior SEO Specialist وارد بازار کار شوید.

ویژگی‌ها

نیمه‌حضوری (برگزاری ۵ هفته)
نیمه‌حضوری (برگزاری ۵ هفته)
ظرفیت محدود و ارزیابی پیش از ورود
ظرفیت محدود و ارزیابی پیش از ورود
همراه با کارگاه و رویدادهای تکمیلی
همراه با کارگاه و رویدادهای تکمیلی
پروژه محور، همراه با منتورینگ تخصصی حضوری
پروژه محور، همراه با منتورینگ تخصصی حضوری

این بوت‌کمپ مناسب چه کسانی است؟

اگر آشنایی اولیه با مباحث SEO دارید یا آنکه کمی در این زمینه کار کرده‌اید و می‌خواهید در مدت‌ زمانی کوتاه مهارت‌هایتان را به صورت عملی گسترش دهید، این بوت‌کمپ مناسب شماست. برای استفاده بهتر از این بوت‌کمپ لازم است با مفاهیم اولیه SEO آشنا باشید، در طول دوره مرور مختصری بر این مفاهیم می‌شود اما بیشتر زمان دوره به انجام پروژه عملی و مباحث پیشرفته‌تر اختصاص داده شده است. برای این بوت‌کمپ آموزشی لازم است در طول هفته حداقل حدود ۱۵ ساعت وقت‌بگذارید همچنین لازم است یک روز در هفته (چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۹) را در رهنماکالج حاضر باشید تا به کار تیمی و رفع اشکال به کمک منتورهای دوره بپردازید.

سرفصل‌های بوت‌کمپ

مرور مبانی سئو
مرور مبانی سئو

مروری مختصر بر مبانی SEO، طرز کار موتورهای جستجو، فاکتورهای رتبهبندی و الگوریتمهای گوگل و...

سئو On-Page
سئو On-Page

مهمترین فاکتورهای SEO داخلی، آنالیز سئو داخلی، اولویت‌بندی مسائل

تحقیق کلمات کلیدی
تحقیق کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی، دسته‌بندی و آنالیز کلمات کلیدی، استفاده از کلمات کلیدی در محتوا و طراحی ساختار سایت

تحلیل رقبا
تحلیل رقبا

بررسی و آنالیز رقبا با کمک ابزارها

تدوین استراتژی سئو
تدوین استراتژی سئو

طراحی و تدوین استراتژی بر اساس تحقیق کلمات کلیدی

لینک‌سازی داخلی
لینک‌سازی داخلی

بهینه‌سازی لینک‌های داخلی، طراحی ساختار لینک‌های داخلی، لینک‌سازی داخلی حرفه‌ای

سئو تکنیکال
سئو تکنیکال

بررسی مشکلات تکنیکال وبسایت، ایندکس‌پذیری، بهینه‌سازی پرفورمنس، اسکیما، نقش تجربه کاربری در سئو

سئو محتوا
سئو محتوا

مهمترین عوامل موثر در سئو محتوا، نوشتن محتوا بر اساس تحقیق کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا

سئو خارجی (Off-page)
سئو خارجی (Off-page)

بررسی پروفایل بک‌لینک رقبا و خودمان، طراحی و پیاده‌سازی استراتژی لینک‌سازی خارجی

کار با سرچ کنسول
کار با سرچ کنسول

نصب سرچ‌ کنسول، بررسی و تحلیل گزارش‌ها

گزارش‌دهی در سئو
گزارش‌دهی در سئو

مهمترین KPIها، محاسبه ROI و اثربخشی فعالیت‌ها

مدرسین و منتورها

هلیا مهران‌نژاد

هلیا مهران‌نژاد

مدرس
حسن باقرپور

حسن باقرپور

مدرس و منتور
علیرضا شیراوند

علیرضا شیراوند

مدرس
محمدرضا حسن‌پور

محمدرضا حسن‌پور

مدرس و منتور
میلاد شولی

میلاد شولی

مدرس
حجت مسگری

حجت مسگری

مدرس
حسین حسینی

حسین حسینی

مدرس و منتور
مهسا قره‌چماقلو

مهسا قره‌چماقلو

مدرس

فرایند بوت‌کمپ

اطلاعات این صفحه را کامل مطالعه کنید و مطمئن شوید که سرفصل‌ها، زمان و شکل برگزاری بوتکمپ با شرایط و انتظارات شما تطابق دارد. همینطور دقت کنید این دوره کارشناس SEO است که می‌توان گفت یک شاخه تخصصی زیرمجموعه رشته دیجیتال مارکتینگ است و فقط متمرکز بر مباحث SEO است. همچنین مطمئن بشید که برای گذراندن این دوره، وقت و زمان کافی را خواهید داشت.

تحقیق و تصمیم‌گیری
چالش ورودی

اگر تصمیم گرفتید برای بوتکمپ کارشناس SEO درخواست بدید، فایل چالشی که پایین همین صفحه قرار گرفته رو دانلود کنید. اونجا صورت سوال و نحوه انجام پروژه رو بهتون توضیح دادیم. دقت کنید انجام چالش رو برای لحظات آخر ثبت‌نام نگذارید تا فرصت داشته باشید چالش‌ها رو بهتر انجام بدید و امتیاز بیشتری بگیرید و در نتیجه شانس‌تون رو برای پذیرش در دوره بالا ببرید.

بعد از اینکه چالش رو انجام دادید وارد فرم ثبت‌نام بشید، انگیزه‌نامه و باقی اطلاعاتی که ازتون خواسته شده در فرم رو با دقت پاسخ بدید. دقت کنید اطلاعاتی که برای ما می‌نویسید بهمون کمک می‌کنه بهتر با شما آشنا بشیم و ببینیم که این دوره می‌تونه بهتون کمک کنه یا نه.

تکمیل فرم ثبت‌نام
مصاحبه و ارزیابی

در این مرحله اطلاعات اولیه، چالش ورودی و انگیزه‌نامه شما بررسی می‌شود و در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید با شما تماس خواهیم گرفت و وارد فرایند ارزیابی‌ها خواهید شد. سپس در یک مصاحبه آنلاین با شما و توانمندی‌هایتان بیشتر آشنا می‌شویم تا مطمئن شویم که این دوره مناسب شماست و شرکت در آن به رشد و پیشرفت شما در مسیر شغلی حرفه‌ای‌تان کمک خواهد کرد.

پس از قبولی در مراحل ارزیابی و نهایی کردن ثبت‌نام، شما به عنوان مهارت‌جو وارد این دوره خواهید شد و طی یک برنامه چند هفته‌ای نیمه حضوری اما در عین حال نیاز به گذاشتن زمان به صورت فول تایم در طول هفته، در کنارتان خواهیم بود تا مطالب آموزشی را به طور کامل یاد بگیرید، در عمل به صورت تیمی و فردی تمرین کنید و از تجارب افراد متخصص در این حوزه استفاده نمایید.

شروع بوت‌کمپ
ارائه پروژه و دریافت گواهینامه

در طول این دوره باید با استفاده از مطالبی که یاد گرفتید، پروژه عملی خود را انجام دهید و در پایان دوره آن را در حضور اساتید و منتورها ارائه دهید تا در صورت تایید آن با موفقیت دوره را به پایان برسانید و گواهینامه خود را از رهنماکالج دریافت کنید.

جدول زمان‌بندی

مهلت ثبت‌نام اولیه
۱۰ شهریور ۱۴۰۲
مصاحبه و ارزیابی
شهریور ۱۴۰۲
شروع بوت‌کمپ
۲۲ شهریور ۱۴۰۲
پایان بوت‌کمپ
۲۶ مهر ۱۴۰۲
برای این بوت‌کمپ آموزشی لازم است در طول هفته حداقل حدود ۱۵ ساعت وقت‌بگذارید علاوه بر اون یک روز در هفته (چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۹) را در رهنما‌کالج حاضر باشید تا به کار تیمی و رفع اشکال بپردازید و از حضور منتورهای دوره استفاده کنید.

چالش ورودی

به خاطر نوع برگزاری این دوره و داشتن ظرفیت مشخص و همچنین برای استفاده مفید از آن، لازم است پیش‌نیازهایی داشته باشید. برای همین لطفا قبل از اقدام به پر کردن فرم ثبت‌نام، این فایل را دانلود و کامل مطالعه کنید، در این فایل یک تمرین برایتان تعریف شده که باید پاسخ آن را در هنگام ثبت‌نام اولیه برای ما ارسال کنید. تا بیشتر با سطح دانش‌تان آشنا شویم و بتوانیم بهتر در مسیر یادگیری همراهی‌تان کنیم.
دانلود