دوره آشنایی با تحلیل داده

آشنایی با تحلیل داده
program-image
پروژه عملی
program-image
30 ساعت زمان مورد نیاز
program-image
گواهینامه‌ی پایان دوره
معرفی دوره
سرفصل‌های دوره
تیم آموزشی
فرآیند دوره
باید بدانید

درباره دوره آشنایی با تحلیل داده

نقش داده در کسب‌وکارهای امروز، روز به روز پررنگ‌تر می‎شود. داده‌ها به ما کمک می‌‎کنند تا اطلاعات مشتریان را جمع‌آوری و درک کنیم و با تحلیل آن‏‌ها، فرایندهایمان را بهبود بخشیم. آن‌ها می‌توانند شهود ما را ثابت یا رد کنند و باعث شوند تصمیم‌های مطمئن‌تری بگیریم. در دوره آشنایی با تحلیل داده، یاد می‎‌گیریم که چطور یک مسئله را با استفاده از داده‌‎ها و روش‎‌های آماری «حل کنیم». اگر به کار با اطلاعات و حل مسئله و البته تعیین استراتژی برای کسب‌وکارها علاقه دارید، یا در سازمانتان موقعیت شغلی دارید که به کار با داده نیاز دارد (مثلا دیجیتال مارکتینگ یا مدیریت) دوره آشنایی با تحلیل داده در رهنما کالج، همراه با یک پروژه عملی و واقعی (آماده‌سازی Data Set) مناسب شماست. این دوره به شکلی عمومی و ابتدایی برای «آشنایی» شما طراحی شده تا در هر حوزه‌ای که فعال هستید بتوانید با داده‌ها و کار با آن‎‌ها آشنا شوید.

ویژگی‌های دوره

آموزش تصمیم‌گیری داده‌محور
آموزش تصمیم‌گیری داده‌محور
یادگیری کاربرد داده در کسب‌وکار
یادگیری کاربرد داده در کسب‌وکار
آمادگی برای ورود به بازار کار در سطح جونیور
آمادگی برای ورود به بازار کار در سطح جونیور
یادگیری تحلیل داده از ابتدا
یادگیری تحلیل داده از ابتدا

دوره مناسب چه کسانی است؟

پیش از هر چیز، نباید فراموش کنید که دوره آشنایی با تحلیل داده متمرکز بر اصول ابتدایی است، و این یعنی اگر به عنوان تحلیل‌گر داده کار می‌‌کنید یا اصول این حوزه را از قبل یاد گرفته‌اید، این دوره برایتان مناسب نخواهد بود. اگر دوست دارید تحلیل داده را از پایه و به صورت اصولی یاد بگیرید، بفهمید داده‌ها در کسب‌وکار چه نقشی ایفا می‌کنند، یا در شرکت مرتبطی کار می‌کنید و درمورد کار با داده‌ها کنجکاو هستید، می‌توانید با شروع دوره آشنایی با تحلیل داده، اولین گام را مسیر شغلی‌تان بردارید و به سطح جونیور برسید.

سرفصل‌ها

آشنایی با انواع داده و کار با آن‌ها
آشنایی با انواع داده و کار با آن‌ها

انواع داده‌ها را می‌شناسید و به صورت عملی یاد می‎‌گیرید که چطور برای تصمیم‌گیری و پیشبرد یک پروژه به کار می‌آیند.

تحلیل‌های آماری
تحلیل‌های آماری

برای کار در حوزه تحلیل داده، نیاز دارید که بعضی از مفاهیم اصولی آمار (مثلا احتمال و شاخص‎‌ها) بدانید و ‎آن‌ها را برای تحلیل آماری به کار ببرید. در قالب درس و تمرین، این شکل تحلیل را یاد می‌گیرید.

 تصمیم‌گیری داده محور
تصمیم‌گیری داده محور

یاد می‌گیرید که چطور بر اساس داده‌ها تصمیم‌های راهبردی بگیرید و برای پروژه یا کسب‌وکار، یک نتیجه به دست بیاورید.

قبل تصمیم‌گیری دوره رو تجربه کن

مشاهده دوره

اساتید

محجوبه چاووشی

محجوبه چاووشی

Data Cleaning
 مهدی ناصری

مهدی ناصری

Data Driven Decision Making
علی قندی

علی قندی

آمار

فرایند دوره

شما علاقمند به کار با داده یا تحلیل آن هستید و می‌خواهید قدم اول را در مسیر شغلی تحلیل داده بردارید. یا دیجیتال مارکتر، مدیر کسب‌وکار یا متخصص شبکه‌های اجتماعی هستید و نیاز دارید که بفهمید چطور تصمیم‌گیری داده‌محور، کسب‌وکارتان را ارتقا می‌دهد.

شناخت و نیاز
ثبت‌نام

بعد از این که مطمئن شدید دوره تحلیل داده مناسب شماست، آن را تهیه کنید. محتوای دوره تا ۲ سال در دسترس شماست و می‌توانید برای مرور و یادگیری بیشتر سراغ آن بیایید، اما برای انجام پروژه ۶ ماه (از روز ثبت‌نام) فرصت دارید.

هر زمانی که بخواهید و هر جایی که باشید، می‌توانید دوره را شروع کنید. ویدیوها را مرحله به مرحله ببینید، تمرین‌ها و مثال‌ها را بررسی کنید و با پاسخ دادن به سوال‌ها، به سطح بعدی بروید.

شروع دوره
پروژه عملی

گام آخر یادگیری شما در دوره، این است که پروژه‌‌ی تعریف‌شده را انجام بدهید و برای ما بفرستید. این پروژه درواقع شامل تمیزسازی و آماده‌سازی یک DataSet برای تست‌های آماری و بعد انجام این تست‌هاست. (کد این پروژه را باید با استفاده از پایتون بزنید که در طول دوره آن را هم می‌آموزید)

بعد از اینکه پروژه شما تصحیح شد و امتیاز لازم برای دریافت گواهینامه را گرفتید، دوره تحلیل داده را با موفقیت به پایان رسانده‌اید. می‌توانید با مراجعه به پروفایلتان در رهنماکالج فایل گواهینامه دوره را دانلود کنید و یا آن را به عنوان تجارب آموزشی‌تان در لینکدین به اشتراک بگذارید.

دریافت گواهینامه

جدول زمان‌بندی

ثبت‌نام و شروع دوره
هر زمان که بخواهید، می‌توانید ثبت‌نام کنید. به محض ثبت‌نام، به محتوای درس‌ها دسترسی خواهید داشت.
بازه دسترسی به دوره
از زمان ثبت‌نام به مدت ۲ سال به محتوا دسترسی خواهید داشت و ۶ ماه برای ارسال پروژه فرصت دارید.
هزینه دوره:
1,200,000 تومان
ثبت‌نام دوره