طراحی محصول و طراحی تجربه

امروزه به مدیران کسب‌وکارها توصیه میشه تا درباره مسائل پیچیده‌ی انسانی مثل یک طراح فکر کنند تا بتونن خدماتی انسان‌محور به بازار عرضه کنند. طراحی یک رویکرد خلاقانه حل مساله و انسان‌محور است و نقش استراتژیکی در توسعه‌ی محصول داره؛ چرا که تمرکزش روی کاربرها و کیفیت تجربه‌ی اون‌ها در استفاده از سرویس یا محصول است. ما به طراحی نتیجه‌گرا و هدفمند معتقدیم؛ بنابراین در تلاش هستیم با برگزاری دوره‌هایی برنامه‌ریزی شده و هدفمند در سطوح مختلف نیروهایی آماده‌ی ورود به بازار کار کنیم که توانایی حل مساله، مهارت‌های ارتباطی‌، خلاقیت و درک فن‌آورانه رو به‌ دست بیارن. کار با ابزار و تعامل با منتورهای با تجربه‌ ویژگی‌های اصلی این دوره است. توی دوره‌های طراحی محصول، طراحی تجربه کاربری، طراحی رابط کاربری متناسب با سطح نیاز شما با فرآیند طراحی در طول اجرای پروژه عملی آشنا می‌شید و مفاهیم پایه‌ای، اصولی و به روز این حوزه رو می‌آموزید.

طراحی محصول مناسب شماست اگر
 • به مطالعه رفتار انسان‌ها علاقمند هستید.
 • تفکر واگرا و همگرا رو به صورت همزمان دارید.
 • عاشق طراحی و پیدا کردن راه‌حل‌های تازه هستید.
طراحی محصول و تجربه در رهنما کالج
 • انتخاب هدفمند مفاهیم مورد نیاز و توالی اصولی
 • همراهی طراحان متخصص در مسیر یادگیری
 • اجرای تمرین و پروژه برای آمادگی ورود به بازار کار
دوره‌های طراحی محصول در سطوح مختلفی متناسب با نیاز شما برگزار می‌شوند:
بوت‌کمپ

اگر به یک حوزه شغلی علاقمندید و با سرچ و شرکت در کلاس‌های مختلف، مطالعه کتاب و مقاله، و دیدن ویدیوهای آموزشی و... با دانش و اصول آن آشنا شده‌اید، اما اعتماد به نفس کار عملی را ندارید، بوت‎کمپ برای شما طراحی شده است. بوت‌کمپ‌ها به افرادی کمک می‎کنند که دانش خوبی دارند، اما هنوز فکر می‎‌کنند کار عملی را نیاموخته‌اند و شانسی برای استخدام در سازمان‌ها ندارند. در این دوره‌ها، در یک بازه زمانی فشرده (معمولا یکی دو ماهه) شما به کمک تیم و منتور خودتان روی صفر تا صدِ «یک پروژه واقعی» کار می‌کنید و با پیچ و خم دنیای واقعیِ آن شغل و حرفه آشنا می‌شوید. در کنار این، به شما کمک می‌کنیم مهارت‌های نرمی که در فضای شغلی واقعی نیاز دارید را هم یاد بگیرید و تمرین کنید. در نهایت برای استخدام هم، همراه شماییم. دقت کنید که این دوره‌ها هم به صورت آنلاین اما زنده برگزار می‌شوند و معمولا کلاس تئوری ندارند. ما به مهارتجوها پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری مباحث تئوری، دوره‌های مقدماتی و پیشرفته آن موضوع را بگذرانند یا از منابع دیگری که دوست دارند استفاده کنند و در طول دوره، تمام تمرکز خود را روی کار عملی بگذارند.

دوره مقدماتی

قبل از این‌که شما یک تصمیم جدی برای ورود به یک حرفه جدید بگیرید، یا مطمئن شوید دانش یک حوزه چقدر برایتان مفید خواهد بود، لازم است که تا حدی فضای آن را تجربه کنید، مفاهیمش را بشناسید و با عمق متوسط با موضوعات مختلفِ آن کار کنید. آن وقت خیلی راحت‌تر، راه خودش را به شما نشان می‌دهد. دوره‌های مقدماتی رهنما کالج طراحی شدند تا بتوانید با مفاهیم و مهارت‌های شغل‌ها و رشته‌های مختلف تا حدی آشنا بشوید. این دوره‌ها «پروژه‌محور» هستند، یعنی در آن‎ها شما چیزهایی که آموزش می‌بینید را روی یک پروژه اجرا می‌کنید، می‌توانید سوالاتتان راجع به مباحث را به صورت کامنت زیر کلاس‌ها بپرسید و اگر پروژه را به خوبی انجام بدهید، گواهینامه هم بگیرید. دوره‌های مقدماتی به صورت آنلاین برگزار می‎شوند، برای همین معمولا در تمام طول سال در دسترس هستند. بعد از گذراندن آن‎ها، یا شما دانش عمومی مورد نیازتان را به دست آورده‎ید، یا تشنه‌ی ادامه‌ی مسیر آن حرفه شده‌اید. که در صورت میل به ادامه، می‎توانید با شرکت در دوره پیشرفته و بعد بوت‌کمپ، وارد بازار کار مرتبط با آن حوزه شوید.

دوره‌های موجود
بوت‌کمپ
Product Design

توی این دوره جامع قراره مهارت‌های مختلف طراحی‌تون رو تقویت کنیم، اگر آشنایی اولیه با طراحی تجربه کاربری دارید اما احساس می‌کنید برای اجرای پروژه‌های جدی نیاز به آموزش و همراهی منتور دارید این دوره مناسب شماست. با شرکت توی آزمون ارزیابی ورودی و ارسال نمونه‌کارهاتون می‌تونید برای شرکت توی این دوره اقدام کنید.

 • پیشرفته
 • 8 هفته
 • پروژه‌محور
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
دوره مقدماتی
UX Design

اگر اول مسیر طراحی تجربه کاربر هستید و تازه به این حوزه علاقمند شدید و می‌خواهید مسیر رو اصولی شروع کنید این دوره مناسب شماست. با گذراندن این دوره، با مفاهیم اصولی حوزه طراحی تجربه کاربر آشنا می‌شید و آماده شروع مسیر حرفه‌ای طراحی می‌شید.

 • مقدماتی
 • 9 درس کلیدی
 • تمرین عملی
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام

تهران، خیابان بهشتی (عباس آباد)، بین میرعماد و سرافراز، پلاک 340، طبقه منفی یک، رهنماکالج

25 777 910 021 (زمان پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری)

support[at]rahnemacollege.com

logo-samandehi